Lovrencsics Gergő góllal debütált!

2012.07.05. 22:25 rwk1892

Elég korán kezdetét vette az új szezon a Lech Poznań számára, hiszen a klubnak az Európa-liga első selejtezőkörében máris bizonyítania kellett, az ellenfél a kazah Zhetysu Taldykorgan volt. Magyar szempontból is sokat jelentett a párharc első - Poznańban megrendezett - találkozója, hiszen a nyár elején a Lombard Pápától igazolt Lovrencsics Gergő első hivatalos mérkőzésén szerepelhetett új csapatában. A debütálás remekül sikerült: A Lech 2-0 arányban győzte le a vendégeket, a magyar támadó pedig góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

Annak ellenére, hogy a poznańiaknak a Zhetysu szinte "kötelező feladatnak" számít, nem indult könnyedén a meccs. Bár a lelátókon fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolók, a csapat elég nehezen talált fogást a vendégek védelmén, és bizony elég gyenge félidőt láthattak a stadionba kilátogató drukkerek. A második játékrész viszont parádésan sikerült, és az első félidőhöz képest látványosan feljavuló játék végül eredményt hozott: A hazaiak egy Lovrencsics-akció végén Rafał Murawski révén szereztek vezetést a 62. percben, majd három perccel később a magyar támadó zseniális gólja a biztos győzelmet jelentette Mariusz Rumak csapatának.

A Lech tehát kétgólos előnnyel utazik Kazahsztánba. A visszavágóra egy hét múlva kerül sor, magyar idő szerint délután kettőkor. Óriási meglepetést jelentene, ha Murawskiék nem jutnának a következő körbe, ahol ráadásul két másik lengyel klub, a Ruch Chorzów és a Legia Warszawa is csatlakozik a küzdelmekhez.

Lech Poznań - Zhetysu Taldykorgan 2-0 (0-0)
Poznań, 20 000 néző

Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka (54 - Rafał Murawski), Szymon Drewniak - Gergo Lovrencsics, Sergei Krivets (46 - Vojo Ubiparip), Aleksandar Tonev (84 - Jacek Kiełb) - Bartosz Ślusarski

Zhetysu: Wladimir Loginowskij - Danijar Mukanow, Milos Mihajlov, Damir Dautow, Marko Djalović - Sinisa Dobrasinović, Zoran Kostić - Edin Junuzović (70 - Aleksiej Szczotkin), Sergiej Skorych (81 - Olżas Spanow), Serkiżan Mużykow (70 - Aidar Kumisbekow) - Danilo Belić

fotó: PAP

Címkék: foci futball bemutatkozas legia warszawa lech poznan ruch chorzów lengyelorszag murawski lovrencsics gergo europa-liga